ECO Clinic ul. Sienkiewicza 27, 40-036 Katowice
+(48) 535 088 808

Mezoteriapia – Lipoliza Iniekcyjna

Opis zabiegu

Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Czy zabieg jest bolesny?

Ostrzyknięcie substancją daje poczucie pieczenia oraz swędzenia. Ból niezbyt intensywny. Skóra robi się zaczerwinione, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu.

Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych, po lipolizie mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg wywołuje proces niszczenia komórek tłuwszcowych który trwa po 3 tygodniach. Często wystarcza jeden zabieg.

Zawsze jednak należy pamiętać, że zabieg nie stanowi alternatywy liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. „miejscowych otłuszczeń”. Wspaniale komplementuje dietę, zabiegi drenujące, wysiłek fizyczny.

Schemat terapii

W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych.

Zalecenia pozabiegowe (Mezoteriapia Lipoliza Iniekcyjna Katowice)

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. Drenaż limfatyczny lub Masaż limfatyczny. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu.

Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

  • Ciąża i okres karmienia piersią;
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • Ciężkie schorzenia wątroby i nerek;
  • Infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć;
  • Alergia na oreparat;
  • Nadmierna otyłość.