ECO Clinic ul. Sienkiewicza 27, 40-036 Katowice
+(48) 535 088 808

Mikołaj Androszczuk-Kręgarz, terapeuta manualny:

W naszym gabinecie gościmy znanego ukraińskiego kręgarza, masażystę oraz naturoterapeute Mikołaja Androszczuk .

Ma już na swoim koncie wiele “naprawionych” kręgosłupów i nie tylko. Możemy się pochwalić, iż z wielu gabinetów na Śląsku wybrał Nas do prowadzenia swoich praktyk. Mikołaj jeździ po całej Polsce i pomaga ludziom dla których ortopedzi i chirurdzy rozkładają ręce. Nasz gość posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie i nie raz byliśmy świadkami “cudownego” uleczenia, gdzie diagnoza wskazywała na konieczność przeprowadzenia operacji, która zawsze wiąże się z ryzykiem.

Pamiętajmy, iż kręgosłup to nie tylko rusztowanie podtrzymujące nasze ciało, ale jeszcze tunel wytworzony z kręgów, wewnątrz którego znajduje się rdzeń kręgowy.

Odchodzące od niego włókna nerwowe łączą się ze wszystkimi organami naszego ciała. To właśnie dzięki nim mózg steruje pracą wszystkich części organizmu; od oka po kciuk. Cały ten system ulega awarii, gdy tylko jeden z kręgów nie znajduje się na swoim miejscu. Wtedy, gdy impulsy nerwowe nie są już tak sprawnie przekazywane do narządów, pojawiają się różne dolegliwości.

W takich momentach trzeba za pomocą różnych technik “na nowo” ustawić kręgi i przywrócić ruchomość stawów kręgosłupa, by kręgi nie uciskały zakończeń nerwowych.

Dzisiejszy siedzący styl życia, bez względu na pracę, powoduje zmiany zwyrodnieniowe w naszym układzie kostnym. Dlatego tak ważne jest, aby choć raz na jakiś czas doprowadzić kręgosłup do stanu właściwego. Porozbijać “zwapnienia”, które przez brak ruchu zagościły w naszych stawach.

Przykład dokonań Pana Mikołaja:

Kobieta miała o cały palec krótszą nogę, jeździła po lekarzach to powiedzieli, że ma sobie wkładki kupić, oczywiście po jakimś czasie pojawiły się bóle najpierw w kolanie później w biodrze. Mikołajowi zajęło to 10 minut.